Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Dawid Cecuda

Przed nami IX edycja Forum Ekonomicznego Młodych Liderów

Polska, która już od dekady jest członkiem Unii Europejskiej, powinna odgrywać znacznie większą rolę w kreowaniu Starego Kontynentu, stając się aktywnym pomostem między Wschodem a Zachodem Europy. Tegoroczne IX Forum Ekonomiczne Młodych Liderów, które odbędzie się w dniach 2-5 września w Nowym Sączu jest najlepszą odpowiedzią na te potrzeby.

feml2014-960x300_ver1

www.forum-leaders.eu

 Forum Ekonomiczne Młodych Liderów (FEML) jest największym w Europie wydarzeniem ekonomicznym młodego pokolenia. Od dziewięciu lat, każdego roku do Polski przybywa ok. 350 przedstawicieli 42 państw Unii Europejskiej, Europy Wschodniej i Kaukazu aby wziąć udział w debatach Forum. Są to młodzi liderzy (<35 lat): przedsiębiorcy, dziennikarze, prezesi kół naukowych oraz szefowie organizacji biznesowych, ekonomiczno-społecznych i pozarządowych. Polskę reprezentuje 150 osób. Celem Forum jest spotkanie i dyskusja nad ważnymi – z perspektywy młodego pokolenia – zagadnieniami z obszaru ekonomii, gospodarki i polityki.

FEML to debaty, networking, warsztaty, prezentacje biznesowe, szkolenia, stoiska promocyjne, wieczory międzykulturowe, wspólne projekty. Wszystko to daje to możliwość nie tylko słuchania osób, które przewodzą światowej ekonomii i polityce ale również są okazją do podjęcia z nimi dyskusji. Ponadto uczestnicy znajdują tu wiele inspiracji do dalszego działania, a nawet podjęcia współpracy z obecnymi tam organizacjami w przyszłości. W ten oto sposób, rodzi się przyszła elita europy.

Podczas spotkań w grupach, liderzy wymieniają się swoimi doświadczeniami oraz przemyśleniami na temat problemów na jakie trafiali podczas swoich dotychczasowych działań. Odbywają się również spotkania, które mają pomóc młodym ludziom w otworzeniu własnego biznesu. Otrzymują wiele przydatnych wskazówek, jak radzić sobie z przeszkodami takimi jak dofinansowania czy formalności w urzędach.

1

Dyskusje w kuluarach z gośćmi Forum to częsty widok. Na zdjęciu Boris Tadic, Prezydent Serbii w latach 2004-2012, w rozmowie z uczestnikami Forum.

Tematyka tegorocznego Forum będzie koncentrowała się na następujących obszarach tematycznych:

– bezpieczeństwo międzynarodowe

– przyszłość Europy i przestrzeni euroatlantyckiej

– Europa i świat w obliczu wydarzeń na Ukrainie

– wzrost gospodarczy

– przedsiębiorczość młodych, zarządzanie biznesem

– problemy demograficzne w Polsce i Europie

– przywództwo

– rola i zadania dla młodego pokolenia we współczesnym świecie.

Gośćmi Forum są prezydenci, komisarze UE, ministrowie, liderzy biznesu, nobliści, dziennikarze, wybitni działacze i ekonomiści. Debaty transmitowane są online w języku polskim, rosyjskim i angielskim.

Forum EML organizowane jest nieprzerwanie od 2006 roku, dzięki zaangażowaniu ponad 40 Partnerów, Mediów i Sponsorów. Organizatorem jest Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, Instytut Studiów Wschodnich – Forum Ekonomiczne w Krynicy oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu “Erasmus +”.

Polska powinna odgrywać odważniejszą rolę w kreowaniu przyszłości Starego Kontynentu. Jesteśmy dużym państwem europejskim i dlatego musimy nie tylko pokazać naszą wizję Unii w XXI wieku i kształcić młodych liderów.

 Eastbook.eu objął EFML 2014 swoim patronatem medialnym.

  • livejournal
  • vkontakte
  • google+
  • pinterest
  • odnoklassniki
  • tumblr
0
  • w Eastbook.eu od2014 Aug 25
  • Artykuły5
  • Komentarze0

Student stosunków międzynarodowych o specjalizacji dyplomacja współczesna. Od samego początku mojej działalności interesuje się sprawami ekonomii i polityki w sferze międzynarodowej, z czym wiąże swoja przyszłość. Moje zainteresowania skupiają się wokół takich państw jak Turcja, Rosja, Azerbejdżan i polityka wschodnia. Przygotowuje konferencje, spotkania z ekspertami ze wspomnianej tematyki, jak również szkolenia z zakresu technik negocjacji, mowy ciała, komunikacji kulturowej itd. Moją przyszłą pracę wiąże z dyplomacją i służbą zagraniczną.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Komentarze 0
Dodaj komentarz